Étterembe mennétek?
Minden este azon töritek a fejeteket, ha nem mehettek sehova, legalább a finom fogások jöjjenek hozzátok?
Van pár ötletünk ezekre a finom fogásokra, amelyeket most megosztunk Veletek! Szerencsére nem fogynak el egy este alatt és attól sem kell tartani, hogy másnapra már nem fog ugyanúgy ízleni a "maradék".
Sushi go
A Sushi go-ban draftolásos mechanikával találkozhatunk, azaz a játékosok úgy szereznek pontot, hogy nem saját kézből dolgoznak csak, hanem folyton változó lehetőségek közül kell a legjobbat meglátniuk. Mivel ez a játékmód sok fővel is remekül működik, így akár nagyobb összejövetelen is bátran elővehetjük ezt az apró dobozkát! (Szigorúan 10 fő alatt! Valójában a játékot maximum 5 fővel tudjuk játszani egyébként is :-) )
Sushi go Party
Az előbb bemutatott kártyajáték nagytesója, amelyben már a pontszámainkat is láthatóan követhetjük, a kártyák is kevésbé lesznek véletlenszerűek. A társasjátékhoz tartozik egy pálya, amelyre kikerülnek választható kártya darabok és a játékosok bábukkal is számon tartják az aktuális pontszámaikat. Hangulatában ugyanolyan jó, mint a Sushi go, de kicsivel több lehetőséget tartogat még annál is a játékosoknak (pláne, hogy ezt már 8 főig tudjátok a barátokkal játszani)!
Sushi Roll
Ebben a változatban egy teljesen új játékmenetet kapunk, ugyanis a kártyáktól eltekintünk és mostantól gyönyörű színű kockákkal fogunk dobálni. A játék menet most is kicsit véletlenszerű és könnyed, ahogy a Sushi go és a Sushi go Party-ban már megszokhattuk. A játékosok elhappolhatnak kockákat és kicsit előre is tervezhetnek... Ezt a változatot 6 fővel tudjátok kipróbálni maximum.
Kitchen Rush
A Kitchen Rush-t nagyon várta már a társasjátékos közösség, ugyanis ebben a játékban kooperatívan, valós időben kell menedzselni egy éttermet. A társasjáték remekül visszaadja az éttermek sürgés-forgását, nem kicsi időkényszerét és izgalmát. Igazi csapatszellem építő vagy épp robbantó, attól függően, mennyire tudunk egymás képességeire hangolódni és felvenni a stafétabotot... őőő, akarom mondani a konyharuhát!
Nyerőleves
Nincs is jobb, mint egy instant leves, amihez csak melegítenünk kell egy kis vizet és beledobálni a csomag tartalmát! Valójában ebben a játékban mindenki a saját kis pecsenyéjét... levesét sütögeti és ebből kifolyólag előfordulhat, hogy olyan fűszerek landolnak a mi levesünkben - a többiek jóvoltából - , amitől az ehetetlenné válik... Nem éppen kedves játék, de hát ilyen az éhes-mérges ember!
Cookie Box
Bár elvileg gyerek játékról van szó, azért úgy gondoljuk, érdemes végig olvasnod ezt a pár sort. A Cookie Box-ban minden játékosnak van egy készlet keksze, amiből a célkártyának megfelelőt kell lekövesse egy időben. A csavar ott kezdődik a játékban, hogy egyrészt ez egy verseny (szóval simán megver benne a saját gyereked), másrészt, hogy a kekszek limitáltak, pont 3*3 darab van belőlük, azonban a szín és forma variációk ennél többek. A kekszeink két oldalasan vannak nyomtatva és természetesen összekeverve! Izgalmas, egymást legyűrős társasjáték, ami után érdemes egy kooperatív játékra is beneveznetek (esetleg egy Kapcsolj! Konyhaművészet-re)!
Sandwich Mix Up
Ez az egy társasjátékunk azonban valóban gyerkőcöknek van kitalálva. A társasjátékban szendvicseket készítünk, van három tucat toast kenyerünk, amelyeket különféle izgalmas dolgokkal töltöttünk meg és keressük a másik, hozzá passzoló szendvics felet. A játékban masszív kenyér formákat kapunk, rájuk ragasztott feltétekkel és ennek a negatív kivágású szendvics oldalát, így egy páros csak egy féleképpen tehető össze. A formákat ketté válogatjuk, megkeverjük és jöhet egy memória játék. Ha ezen túl vagyunk, akkor egy "vak" memória játék, amikor nem nézhetjük meg a szendvics feleket, csupán kitapogatással. Izgalmas és még a felnőttek számára is igazi kihívás tud lenni!
Kapcsolj! Konyhaművészet
Ez a társasjáték ismét egy kooperatív játék a palettán. A társasjátékosoknak közösen kell megállapodniuk bizonyos következtetéseken, hogy a végcélt kitalálják. Képes kártyákat kapunk amelyeket a szókártyákhoz kell párosítsunk. Ha megtaláljuk a megfelelő következtetést akkor a végső feladatkártyát is meg fogjuk tudni határozni.
A Kapcsolj! társasjátékok tulajdonképpen rejtvény kereső játékok, egyelőre két kiadásban elérhető, a másik a "Föld körül" tágabb témával rendelkezik.
Cica pizza taco gida sajt
Mindenki szereti a Dobblét! Rendben, Te lehet, hogy nem, de csak azért, mert nem megy jól... igazunk van?
Hát a Cica pizza taco gida sajt hasonlóan a Dobble és az Avocado Smash játékokhoz egy gyors, pörgős és vicces kártyajátékot takar, amelyben a játékosok a kezdő kártya készletüket kell elfogyasszák. Pakoljuk a kártyákat és mondjuk a szó sorrendet, ha pedig a lerakott kártya egyezik a kimondott szóval, akkor csapunk. Aki elaludt, megkapja a lepakolt lapokat. Természetesen aktivitást igénylő lapokat is rejt még a pakli, amelyek esetén szintén lehetőségünk lesz az elalvásra...
Ínyencek
Az Ínyencek társasjátékban - hasonlóan a Kitchen Rush-hoz - egy éttermet kell menedzselnünk, pontosabban standokat kell szereznünk a nemzetközi sztárséfekkel és ételek megszerzésével. A másik játéktól eltérően, itt nem csapatban kell dolgoznunk, hanem piacot kell szereznünk és a legtöbb pontot összegyűjtenünk. 14 éves kortól egy összetettebb játékra számíthattok, ha e mellé ültök le este játszani!
Sushi Draft
Kezdtük a sushi-val, hát végezzük is azzal! A Sushi Draft egy önálló, külön álló társasjáték, amelyben szintén a draftolás fog érvényesülni. A játékosok úgy gyűjtenek sushi tokeneket, hogy azok értékét nem mutatják meg a többi játékos számára, így a játék végéig nem lehetünk biztosak a sikerünkben, de kellőképpen akadályozhatjuk a többi játékost a draft módnak köszönhetően.
Pörgős és gyors társasjáték, melyet 3-5 főig tudtok lejátszani, akár többször is!