A Kuruzslók Quedlinburgban, a The Mind, a Hullámhossz Blue banana és még sorolhatnánk mennyi társasjáték tervezője, Wolfgang Warsch aki ismét egy hatalmas élményt hozott nekünk:
ebben a társasjátékban egy kocsmát üzemeltetünk, amelyet fejlesztgetünk, ügyfélkört alakítunk ki és próbálunk minél több győzelmi pontot szerezni.
A társasjáték központi elem, azaz a taverna működtetésére alapoz, amelyhez több apró kiegészítő elemet épít be, melyekkel pontokat szerezhetünk. Alapvetően egy pakli építős, dobókocka draftolós társasjátékról van szó, mely felépítésében hasonlatos a Kitchen Rust-hoz.
A játék menete a Kuruzslók Q.-hoz hasonlóan egy zsák/pakli építés, amely ezúttal nem tartalmaz annyi push-your-luck elemet, csupán, ha nem jön a lap – ami biztosan elő fog fordulni néha.
A Varázs bagázs egy gyerekeknek szóló, kooperatív társasjáték, amely impozáns külsejével és küldetéseivel a szívébe lopja magát mindenkinél!
A játékosoknak egy 2,5 perces homokóra segítségével kell, némán és közösen megoldania a feladatokat, melyeket a titkos, lezárt borítékok fognak számukra feladni.
A játékosok első feladata, hogy a megfelelő kalapból a megfelelő nyulat húzzák ki és mindezt tegyék úgy, hogy a galambok megpróbálják őket hátráltatni.
A Varázs bagázs egy impozáns külsejű társasjáték, mely a Zombi Kidz és a Magic Maze társasjátékok, kisebb korosztálynak szánt változata mágus témával ellátva.
A Dűne Imperium társasjáték a geek és gamer szíveket is megdobogtatja: 2-3 órás játékideje alatt minden játékos egy házat képvisel, amelyek saját képességeiket (kártyapaklijukat) kihasználva azon fáradoznak, hogy ügynökeiket a terület (tábla) különféle helyeire eljuttatva, erőforráshoz, haderőhöz és befolyáshoz juttassák.
A játék körökben az akció fázis után minden játékos új kártyákkal gyarapíthatja pakliját és az aktuális konfliktus helyzetet megnyerő játékos (azaz, aki a legnagyobb haderővel rendelkezik) plusz pontokhoz jut.
A társasjáték maximum 10 körből áll, amely kevesebb is lehet, amennyiben egy játékos eléri a 10 pont értéket. Pontot homok férgek uralásával, szövetségben szerzett uralással és konfliktusok megnyerésével kaphatnak.
A társasjáték grafikailag és minőségében is kimagasló darab, amely a Dűne regények után az új film megjelenésével újabb kötelező darab minden rajongó számára!
Bár a Mars terraformálása társasjáték kiegészítő hadának megjelenése véget ért, a rajongóknak nem kell csüggedniük, ugyanis a kiadó gondolt rájuk: egyrészt már beszerezhető a minikkel is ellátott nagy, gyűjtő doboz, másik oldalról megközelítve pedig itt az Árész expedíció!
Az Árész expedíció majd hogy nem szöges ellentéte a gyűjtői kiadásnak, mivel egy kompakt, kocka dobálós játékká szűkítette be az eredeti, több órás Mars terraformálását.
Persze nem kell attól sem tartanunk, hogy ebben nem lehetne stratégiázni: a játékosok mindegyike a körökben akció kártyákat játszhat ki, melyek mindenki számára lehetőséget biztosítanak, de az akcióból választónak pl. kevesebb nyersanyagába fog kerülni az.
A tárasasjáték továbbra is az erőforrás menedzsmentre és a jó lapok jókori felhasználására és kombózására épít, valamint megtartotta a hangulatot és a témát is a Mars terraformálásából.
Ahogy elődjét, őt is elő lehet egyedül is venni, de az automa verzióval a játék nem feltétlenül hozza ugyanazt a hangulatot, mint több játékos módban.
Az Unmatched társasjáték sorozat legújabb tagja újabb két főnek nyújt játékot, amennyiben az alapjátékkal keveritek, a már meglévő szereplőkkel így új karaktert kaptok.
A játék miben hoz újdonságot? Piroska és Beowulf is teljesen új akciókkal vannak felvértezve, így a meglévő karaktereinket teljesen megújíthatjuk. Piroska kosarával extra akciót hoz a játékba, míg Beowulf leginkább Arthurhoz hasonlít, az Ő töltekezése a ’harag’ lesz, így a karcsapásait tudja majd tápolni.
Vajon ki fog nyerni, ha Piroskát végül Robin Hood-al engedjük szembe? És ha az Árny és Köd kiegészítővel Beowulfot?
Ezeket a kérdéseket eldönthetitek, ha ezt az új kiegészítőt is beszerzitek! Indulhat a mérkőzés?
A Hívatlan haverok grafikája (és stílusa) a Bűbájos bestiákból már ismert, de a szerző nevéhez fűződik az Unikornisok: A rémes ménes és a Boldog kicsi dínók – Mosolygj, mindjárt vége! és ezúttal sem üres ígéret!
A Hívatlan haverok egy eszement party társasjáték, amelyben a játékosok életünk legjobb bulijára készülnek! Persze, mindig van, aki beleköpne a levesünkbe, így igyekeznünk kell a party kellékeit (szettjeit) a lehető legtökéletesebben összerakni.
A játékosok a körökben 7 csoda szerűen draftolnak és olyan lapokat kapnak meg maguk elé játékos társaiktól, amelyek kilétére csak a kör végén derül fény. Jobb híján abból kell főzni, ami van: reménykedjünk, hogy a helyszín, ahol a party megrendezésre kerül, legalább egy kapott lappal azonos lesz, illetve, hogy a karakterek nem nyírják ki egymást a buli végéig.
Draftoljatok, gyűjtsetek szetteket és tiétek legyen a környék legnagyobb ’ereszd el a hajam’ partyja!
A Hívatlan haverok társasjátékot 2-5 fő, 30-60 perces játékidővel játszhatja 12 éves kortól.
A Nyomok sűrűjében társasjáték egy igazi újdonság a dedukciós, nyomozós társasjátékok piacán! Kevés olyan játék van, amely gyors, ötletes, kreatív és mellesleg még gondolkodtató is, mint ez a társasjáték.
A Nyomok sűrűjében társasjátékban egy tettes, egy áldozat és a nyomozó(k) vannak (3-8 fő), akik különböző túlzsúfolt képek segítségével helyezik kontextusba a cselekményt.
A nyomozókat és a tettes+áldozatot paraván választja el egymástól. A Tettes választ egy helyszínt és ott egy alakot, aki az áldozat lesz, majd az Áldozat megpróbálja ezt a szituációt a legjobban körül írni, vagyis lerajzolni.
Megadott időre, megadott körülmények alatt teheti ezt, mivel amint készen a mű, a Tettes még törölhet belőle! A nyomozó(k) csak a végeredményt veheti(k) nyomnak.
Ahogy halad előre a játék, annál kevesebbet törölhet vissza a Tettes a rajzból és annál nehezebb lesz megúszni a tettét.
Kedves, vicces és pörgős party játék, a kevésbé véres nyomozós fajtából, így családbarátnak is mondható!
A Bűnkeverők egy pofon egyszerű társasjáték, amely arra épít, hogy a legszebb öröm a káröröm: tehát úgy nyerj, hogy a többiekkel kiszúrj!
A lényeg az volna, hogy megszabadulj 3 főbűntől a 7 közül, amelyeket a következőképpen tehetsz: azonos számok eldobásával, sorozat eldobásával vagy egyforma bűn eldobásával. A pláne ezután jön csak: mindig a legutolsó lap kidobásának (tehát azonos bűnnél nincs választásod, de sorozat esetén az utolsóként lerakott, legnagyobb szám kártya) bűne fog érvényesülni, ami természetesen a többiekkel kiszúrás.
A kiszúrások között szerepel a lap húzatás a többiekkel, vagy a saját lapod cseréje a másik játékossal és így tovább.
Ha egy filler játékot keresel két komolyabb parti közé vagy nincs több időtök, mint negyed óra-húsz perc a játékra, na és persze a Ti társaságotokban „a játék az csak játék”, úgy ajánljuk nektek a Bűnkeverők kártyajátékot!
Ez a beszállító által legutóbb ajánlott kiskereskedelmi eladási ár.
A Shit happens egy vicces, tabukat döntögető társasjáték, amely lényege, hogy megállapíts, mennyire kínos is az adott szituáció… Azaz, hogy mikor akad ki a szaro… barométer!
Minden lap a játékban egy kínos szituációt mutat (megnevezve, lerajzolva és pontértékkel ellátva).
A játékosok három lapot kapnak a játék legelején, majd azokat képpel felfelé maguk elé helyezik, emelkedő szám sorrendben. Az aktív játékostól jobbra ülő játékos húz egy lapot, előadja az azon látható nyomor szituációt. Az aktív játékosnak be kell tippelnie, hogy hová kerülne a lapjaihoz mérten a kártya (a számsorrend szerint). Ha eltalálja, megkapja a lapot, ha nem, a következő játékos tippelhet a saját sorában elhelyezendő. Amennyiben senki nem találja el, kidobjuk a lapot.
A játékot az nyeri, aki 10 lapot összegyűjtött a nyomor sorra!
Ideális 2 főtől akárhány főig, ha egy vicces és igazán felhőtlen (vagy gázos?) játékra vágytok!
A Nottingham bírája 2. kiadása teljesen új dizájnt kapott, mind a mellett, hogy plusz egy fővel gyarapodott a játékosok száma (tehát 3-6 főig játszhatóvá vált) és magában foglalja a Vidám fiúk kiegészítőt is (a királyi lapokkal és a feketepiac kártyáival).
Indulhat a seftelés! Mennyi fekete árut mersz átlopni a határon? Esetleg nem félsz kockáztatni, hiszen mindig van a zsákodban olyan, amellyel a bírót le lehet fizetni? Az élet nem egyszerű Nottinghamban, de a szerencse forgandó, hiszen Te magad is lehetsz bíró, aki szigorúan néz az árusokra (vagy kacsintva).
A második kiadás nagy előnye, hogy strapabíróbb zsákokkal és kivehető inserttel rendelkezik, mely utóbbit játék közben is tudjátok majd hasznosítani!
Knizia ismét egy remek játék kiegészítővel rukkolt elő, amellyel az egyébként békésnek tekinthető Eldorádó vidéke immár veszélyes területeket is rejteget majd!
Három új két oldalas tereplapkát ad a játék, amellyel új típust is vezet be: az elátkozott darabokat. Amikor játékos bábujával a démoni vidéken áll meg, akkor húznia kell egy elátkozott tokent, amely attól függően, mennyire balszerencsés lépés volt, fog mély nyomokat hagyni a kalandoron! Az átok lapok eldobathatják a kártyáinkat, megkeverhetik a lapjainkat, megbéníthatják mozgásunkat és egyéb hátrányokat okoznak a többi játékossal szemben, mindezzel nem kicsit frusztrálva minket a körünkben.
Ennyi hátránnyal mégis mért kockáztatnának a kalandorok, hogy egy-egy ilyen elátkozott úton haladjanak át? Ezeken a vidékeken nem szükséges kártya elköltése ahhoz, hogy a játékosok áthaladhassanak rajtuk, sőt még az is lehet, hogy egy alagutat találva hipp-hopp az áhított helyen találjuk magunkat!
A kiegészítő tartalmaz egy Hősök elemet is, amely két oldalas, két különböző játék variánshoz továbbá hat alakzatot, ahogyan elkezdhetitek a játékot további játékélményekért.
A Hősök és átkok kiegészítőt bátran ajánljuk azoknak, akiknek az alapjáték is tetszett, mert biztosan nem fog csalódást okozni!
A Juharvölgy krónikája társasjáték egy 1-4 fős, munkáslehelyezős társasjáték, amelyben a játékosok egy közös táblán próbálnak négy évszak alatt a legtöbb jó helyet elfoglalva lapokhoz jutni és pontokat szerezni.
A társasjáték munkáslehelyezéses mechanizmusán túl szett gyűjtögetéssel és kis szerencse faktorral apellál a kockadobásokkor.
A játékosok kis erdei állatok családjaival vannak a játékban, akik különféle erőforrásokat gűjtenek és ezekkel próbálnak meg érvényesülni (lapokat és pozíciókat megszerezni).
A játék szép grafikával és tematikájával könnyen elvarázsolja a gyerekeket és szüleiket is. A játék folyamán, ahogy haladunk előre az időben, az évszak váltásokkal együtt változnak a lapok és a gyűjthető erőforrások (élelem) is az erdőben.
Kedves kis grafikájával az egész családot rabul ejti (főként, mert már akár 8 éves kortól is játszható)! A társasjátékhoz érdemes olvasni tudni, de amennyiben a kisebb játékosoknak segítik a lapok értelmezésében, akár 8 éves kor alatt is kipróbálható a barátságos játékmenetének köszönhetően!
A Háború vagy béke kiegészítő egy kampány játék, amely nem rombolja saját magát és akár újra is játszható.
A kiegészítővel akár félkooperatívan is játszhatjuk a játékot, és pontosan ebből kifolyólag kis árnyaltsággal, de többször is lejátszhatóvá válik a küldetés – esetleg annyi változással, hogy bizonyos információknak már a játék legelején a tudatában vagyunk.
A Háború vagy béke kiegészítővel is van lehetőség az alapjátékot automa módban kipróbálni, de ajánljuk inkább nagyobb társasággal, mivel így jobban kijön a játék sava-borsa.
Az Egy szép új világ társasjáték mindhárom, eddig megjelent tagját összemosva is játszhatóak!
A Top Spotban a kártyalapokon lyukak tátonganak! Ennek oka az, hogy a többjátékos kártyajátékban pöttyökkel és lyukakkal kell dolgoznunk. A kártyák kombinálásával köröket nyerünk és pontokat szerzünk. A játék végén a legmagasabb pontszámú játékos nyer. A játék fejleszti a tervező készséget és a memóriát.
A Top Spot 5 különböző színű kártyakészletet tartalmaz, készletenként 12 kártyát. A játékosok számától függően 3, 4 vagy 5 készletet használunk játék során.
A kártyakészletek mindenben megegyeznek, kivéve a színűket. A kártya sarkában lévő számok megmutatják a lap értékét. Az első szám a kártyán található foltok számát jelöli, a második szám a foltok + lyukak számát jelöli, ami a maximális értéke a kártyának. A maximális értéket más kártyákkal kombinálva lehet elérni.