Mystery of the Abbey

Mystery of the Abbey
Mystery of the Abbey
Mystery of the Abbey
Mystery of the Abbey
Mystery of the Abbey
Mystery of the Abbey

A templomosok e békés apátsága kedvelt, csendes pihenőhelye a megfáradt vándoroknak. Te magad is így vélted, mikor tegnap este átlépted küszöbét. Ám reggelre minden megváltozott, hiszen a szikla lábánál, melyre az apátság épült, ráleltek Adelmo testvér élettelen testére. Vajon a bizonytalan léptű testvér megbotlott, és a halálba zuhant? Vagy netán akadt valaki, aki meglökte? A jelek bűntettre utalnak. Az apát pedig téged és társaidat kér fel a vizsgálatra.

8 – 99 éves kortól ajánlott
3 – 6 játékos számára
~ 60 – 90 perc
új
angol
13 290 Ft
A vásárlás után járó pontok: 665 Ft
Értesítést kérek, ha újra lesz raktáron
Kedvencekhez
Ajánlom
Összehasonlítás
Kérdés a termékről
Részletek
Hasonló termékek
Adatok
Vélemények
Részletek
A játékról röviden:

Bruno Faidutti, Serge Lager 2003-ban megjelent játéka 3-6 fő részére egy gyilkossági nyomozásba csöppenti a játékosokat. Akik egy egzotikus helyen kell, hogy a tettes nyomára akadjanak.

 

Mit kapunk a dobozban?

Játéktábla (a templomos apátság térképe), 6 bábu (minden játékosnak 1), 6 nyomozófüzet (minden játékosnak 1), 90 illusztrált kártya: 24 gyanúsított kártya, 8 könyvtárkártya, 18 esemény kártya, 6 kripta kártya, 24 scriptorium kártya, 8 mise kártya), 50 gyanúsított lap, 3 fa dobókocka, harangocska (ez hívja misére a szerzeteseket), szabályfüzet.

 

A játék menete:

A játék elején ki kell venni egy szerzeteslapot a 24 gyanúsított kártya közül. Ezt a játéktér alá kell helyezni, ő lesz a gyilkos. A játékosok feladata pedig, hogy kitalálják ennek a személynek a kilétét.

A játékosok választanak egy színt és az annak megfelelő bábut felrakják a kezdő helyre. Mindenki kap a játékosok számának megfelelő mennyiségű kártyát. A nyomozófüzetben ezeket a szerzeteseket ki lehet húzniuk, őróluk már tudni lehet, hogy nem voltak elkövetők.

A játék folyamán a játékosok minden körben négyszer mozoghatnak egy vagy két mezőnyit a templom épületei és részei között – majd egy új kör következik.

Minden körben egyre több információ osztódik meg a játékosok között a lapcserékkel.

Attól függően, hogy hova lépnek, kérdezhetnek a többi játékostól, vagy lapokat húzhatnak, esetleg elkérhetnek, cserélhetnek a többi játékossal. A kérdések nagyon rafináltak lehetnek, nem kell félni egy jól kitalált, körmönfont feltevéstől. A cél, hogy minél több gyanúsítottat tisztázzanak a játék folyamán.

Amikor pedig biztosak az elkövető egy tulajdonságában (például, hogy például az elkövető szakállas, vagy sovány testalkatú), akkor a főapátnál bejelenthetik ezt, és ha helyesen tippeltek, akkor a játék végén győzelmi pontokat fognak kapni.

Abban az esetben, ha valaki egészen biztos a gyilkos kilétében, bemondhatja a pontos személy nevét is, ekkor a játék véget ér.

 

Hogyan lehet nyerni?

Amennyiben a bejelentő sikeresen leleplezte a gyilkos személyt, megnyerte a játékot. Ellenkező esetben az a játékos nyer, aki több helyes meghatározást jelentett ki róla. Fontos, hogy két játékos sosem tippelhet ugyanarra a tulajdonságra.

 

Végezetül:

A Mystery of the Abbey egy remek nyomozós játék, amit bátran ajánlunk családok és baráti társaságoknak egyaránt. Könnyű beletanulni, és igazán élvezetes a játékmenet.


SAS és KOS a társasjáték webáruház Kiváló árak a SAS és KOS társasjáték webáruházban Tényleges raktárkészlet a SAS és KOS társasjáték webáruházban Gyors szállítás a SAS és KOS társasjáték webáruházban Személyes ügyfélszolgálat a SAS és KOS társasjáték webáruházban Visszavásárlási garancia a SAS és KOS társasjáték webáruházban

GYERE! TÁRSASOZZ VELÜNK!

Hasonló termékek
Adatok
Játékszabály jellege
közepes
Játék mechanizmusa
táblás (klasszikus), kártyás
Fejlesztési területek
vizuális érzék fejlesztése, taktikai gondolkodás, kombinációs készség
Téma/Tematika
történelmi
Kiadó
DoW
Kiadás éve
2 003
Szerző(k)
Bruno Faidutti, Serge Laget
Cikkszám
KTM100002062
Vélemények
A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013. Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el.